Ogłoszenia parafialne - 2017

XXX Niedziela Zwykła - 29 października

1. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji w prosimy się wyspowiadać w następującym porządku:

- w poniedziałek od godz. 16.00 wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum

- we wtorek młodzieży i dorośli. Nie będzie kolejnej spowiedzi w I czwartek i w I piątek miesiąca.

2. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. tak jak w niedzielę. W uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św., odwiedziny nawet kilku cmentarzy nie zwalniają nikogo od obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. O godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji na cmentarz odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie różaniec za dusze zmarłych. Na cmentarzu nie będzie Mszy św. W kościele Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00.

3. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy i lektorzy będą zbierali ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. Listopad jest miesiącem poświęconym w Kościele szczególnej modlitwie za zmarłych. Wypominki listopadowe i jednorazowe są czytane w naszym kościele w dniach od 2 do 8 listopada o godz. 16.30, w niedzielę o 15.30.

5. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Różaniec z wypominkami o 16.30, o 17.00 Msza św.

6. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin Marii Szach i Heleny Małek.

7. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnic różańcowej o godz. 16.15 po nim różaniec w intencji przebłagalnej za dusze w czyśćcu cierpiące.

8. We wtorek po Mszy św. spotkanie pań z Caritasu na plebanii.

9. W czwartek o godz. 16.15 spotkanie wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w naszej parafii.

10. Bardzo serdecznie gratulujemy mieszkańcom Kaczówki wykonania odnowienia kapliczki Matki Bożej oraz placu wokół figurki. Od dłuższego czasu starali się o pomoc w przeprowadzeniu prac, z bardzo nikłym odzewem. Z własnej inicjatywy mieszkańcy Kaczówki w ciągu 4 dni samodzielnie nawieźli i rozplantowali kilkadziesiąt kubików ziemi. Położono 70 metrów bieżących obrzeża, zagęszczono 50 ton grubego kamienia (klińca), 6 ton kamyczka i położono ponad 190 m2 kostki. Wykonano piękną obudowę mostka, instalacje pod iluminację figury, wykonano rabaty pod kwiaty oraz piękne poręcze. W tym tygodniu zostaną posadzone krzewy ozdobne. Dziękujemy Mariuszowi Bąbie za kierowanie i wykonywanie robót, dzieciom ze szkoły podstawowej, młodzieży, kobietom i mężczyznom oraz osobom starszym za pełną poświęcenia, pięknie wykonaną pracę. Jest on dowodem ich wiary, niech stanie się źródłem błogosławieństwa i szczególnej opieki Matki Bożej. Od przyszłego roku przy kapliczce będzie uroczyście obchodzony odpust.

11. Czy musimy panicznie bać się śmierci? Dlaczego wielu świętych umierało z uśmiechem na twarzy? Warto o ty, poczytać w Gościu Niedzielnym.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 8.00 prosimy parafian: Fijał Katarzyna, Więcław Longina, Kogut Krystyna, Dziedzic Władysława.