Ogłoszenia parafialne - 2017

Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada

1. Dzisiaj o godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie różaniec za dusze zmarłych. W czasie procesji na cmentarzu poświęcone zostaną wszystkie groby. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu.

2. W kościele Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00.

3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą codziennie cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: wyspowiadać się, przyjąć Komunię św., pomodlić w intencjach Ojca św., wyzbyć się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzić cmentarz i tam pomodlić się za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.

4. Na cmentarzu lektorzy i ministranci zbierają ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

5. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i w Narożnikach o 8.30. Przychodźmy na Msze św. przez cały tydzień, aby naszym zmarłym bliźnim ofiarować modlitwę.

6. Wypominki jednorazowe i listopadowe będą czytane w dni powszednie od do 2 do 8 listopada o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 15.30.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

8. Dziękujemy p. Jurasom ze Żdżar za ufundowanie chryzantem do kościoła. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Jastrzębska Edyta, Mastalerz Aleksandra, Niemczura Wiesława, Motyka Justyna.