Aktualności z 2017 r.

Zmarł śp. Ks. Kanonik Ignacy Piwowarski – emerytowany proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy

Zmarł śp. Ks. Kanonik Ignacy Piwowarski –
emerytowany proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy

W dniu 1 listopada 2017 roku zmarł śp. Ks. Kanonik Ignacy Piwowarski – emerytowany proboszcz parafii św. Kazimierza w Radgoszczy, rezydent w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Buczu. Wprowadzenie ciała śp. Ks. Ignacego do kościoła parafialnego w Buczu w sobotę (4 listopada) o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Buczu w  sobotę (4 listopada) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Ignacy Piwowarski urodził się 7 sierpnia 1941 roku w Buczu. Po zdaniu egzaminu dojrzałości wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 27 czerwca 1965 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Szarwark, Mielec-Rzochów, Lipinki, Tarnów-Mościce i Łącko. W latach 1981-1992 pełnił urząd proboszcza parafii Berest, a następnie w latach 1992-2006 był proboszczem parafii św. Kazimierza w Radgoszczy. Od 2006 roku przebywał w parafii Bucze w charakterze rezydenta. Był dekanalnym duszpasterzem rodzin, notariuszem i ojcem duchownym dekanatu Dąbrowa Tarnowska.