XXVII Światowe Dni Młodzieży w Tarnowie

Zaproszenie Administratora Diecezji Tarnowskiej do udziału w diecezjalnych obchodach XXVII Światowych Dni Młodzieży

"Radujcie się zawsze w Panu!" (Flp 4, 4)

Tym wezwaniem Św. Pawła skierowanym do Filipian wybranym na hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży obchodzonych w diecezjach całego świata, Benedykt XVI wzywa nas do radości. W swojej refleksji po spotkaniu  w Madrycie papież napisał: „Wreszcie, jako ostatnią cechę, której nie można pominąć w duchowości Światowych Dni Młodzieży, chciałbym wspomnieć radość. Skąd  się bierze? Jak ją wytłumaczyć? Z pewnością istnieje wiele czynników, które oddziałują razem. Ale tym decydującym jest, moim zdaniem, pewność wypływająca z wiary: jestem chciany. Mam zadanie w historii. Jestem akceptowany, jestem miłowany”  (Przemówienie Benedykta XVI podczas spotkania z kardynałami oraz pracownikami Kurii Rzymskiej 22 grudnia 2011 r.). Źródłem prawdziwej, pełnej i głębokiej radości jest więc wiara, która daje nam pewność, że Bóg kocha nas mimo i ponad wszystko.

Odpowiadając na to papieskie wezwanie do radości zapraszam Was wszystkich młodych całej diecezji 1 kwietnia do Tarnowa, aby wspólnie świętować Uroczysty Wjazd Jezusa do Jerozolimy (Niedziela Palmowa),  który z woli bł. Jana Pawła II obchodzony jest jako  Światowy Dzień  Młodzieży, w diecezjach całego świata. Świętowanie rozpoczniemy w ogrodach Ojców Bernardynów o godz. 10.00, gdzie po zawiązaniu wspólnoty,  w klimat tego wyjątkowego dnia wprowadzi nas zespół ewangelizacyjny Deus Meus. Następnie wyruszymy ulicami Tarnowa, aby przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Kulminacyjnym punktem naszej uroczystości będzie Msza   Święta i wspólne uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Po zakończeniu będzie miała miejsce tradycyjna agapa.

Uczyńmy wszystko, aby ten dzień był wyjątkowy. Przez dobrze przeżyte rekolekcje wielkopostne, Sakrament Pokuty, specjalne Dekanalne Czuwanie Młodzieży wprowadzające nas w  to wydarzenia dobrze przygotujmy się do tej uroczystości. Niech Tarnów 1 kwietnia stanie się miejscem manifestacji wiary i młodości, miejscem wielkiej głębokiej radości, która wynika z bliskości Chrystusa. Przewodniczką i inspiracją w przygotowaniach i przeżyciu Palmowej Niedzieli będzie bł. Karolina, której 25 rocznicę beatyfikacji w tym roku obchodzimy.

Na radosne pielgrzymowanie do Tarnowa i świętowanie młodości Kościoła z serca Wam błogosławię.

† Wiesław Lechowicz

Administrator Diecezji Tarnowskiej