Mar 17, 2018
 1. 1. W środę modlitwę różańcową o 16.30 poprowadzi róża pw. bł. Karoliny.
 2. 2. Z okazji świąt wielkanocnych w piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin Heleny Farat i Heleny Pikul.
 3. 3. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Msza św. z procesją i poświęceniem palm o godz. 11.30. Zapraszamy na tę Mszę św. do kościoła wszystkie dzieci i młodzież z palmami.
 4. 4. Składka w przyszłą niedzielę jako jałmużna wielkopostna jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. 5. W piątek Droga Krzyżowa o 17.00, po niej Msza św. W Narożnikach Droga Krzyżowa o 16.00, po niej Msza św. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
 6. 6. Panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają paschaliki. W sklepach spożywczych są wystawione kosze na dary serca.
 7. 7. Składka z Gorzkich Żali z dzisiejszej i następnej niedzieli przeznaczona jest na kwiaty do grobu pańskiego.
 8. 8. Katecheza parafialna:
 • · poniedziałek: godz. 1615 kl. VII a i VII b
 • · środa, godz. 16.15 klasy V
 • · czwartek: godz. 1615 kl. II a i II b gimnazjum
 • · piątek godz. 1615 klasy szóste.
 1. 9. Zgodnie z jednogłośną uchwałą Parafialnej Rady Duszpasterskiej nr 2 z 19 stycznia 2018 r. wczoraj przystąpiliśmy do wykonywania remontu otoczenia kapliczki pw. Matki Bożej Częstochowskiej w sośninie. Zabezpieczone przed wilgocią zostaną fundamenty kapliczki, położona zostanie wokół niej kostka oraz wykonane zostaną alejki z kamienia.
 2. 10. W poniedziałek nasz wikariusz obchodzi imieniny. Z tej okazji zapraszamy w środę na Mszę św. w jego intencji. Ks. Bogdanowi życzymy Bożego błog. opieki Matki Bożej, zdrowia i życzliwości parafian.
 3. 11. Co Pan Bóg pragnie nam powiedzieć przez papieża z Argentyny? O tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. W nowym numerze Żyjmy Ewangelią są ciekawe kazania do chorych.
 4. 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kowalska Maria, Kowalska Monika, Wiatr Małgorzata, Opioła Maria.

Mar 10, 2018
 1. 1. W środę różaniec o g. 16.30 poprowadzi róża pw. św. Marii Magdaleny.
 2. 2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, w Narożnikach o 16.00.
 3. 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 4. 4. W piątek w domu parafialnym o godz. 16.15 spotkanie kandydatów na ministrantów.
 5. 5. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie pań z Caritasu na plebanii.
 6. 6. Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, by w ten sposób wspierać dzieła miłosierdzia prowadzone przez diecezjalną Caritas np. na utrzymanie hospicjum w Dąbrowie Tarn.
 7. 7. Aby pomóc w zrealizowaniu tego dzieła Panie z Caritasu w środę i w piątek po wieczornych Mszach św. w przedsionku kościoła będą wszystkim chętnym, zwłaszcza osobom starszym pomagać w wypełnianiu dokumentacji. Prosimy przynieść rozliczenie z ZUS-u za 2017 r.
 8. 8. Panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają paschaliki. W sklepach spożywczych są wystawione kosze na dary serca dla chorych i samotnych parafian.
 9. 9. Zachęcamy do wykonywania pięknych palm na Niedzielę Palmową. Konkurs w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.30.
 10. 10. Wyznania słynnego egzorcysty z posługi uwalniania od zniewoleń, trzymajmy się krzyża, gdzie tym roku biegną ekstremalne drogi krzyżowe? Warto o tym poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
 11. 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kowalska Bożena, Nowak Jan, Świętek Sławomira, Kaczocha Izabela.

Mar 04, 2018
 1. 1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj odpust ku czci św. Kazimierza. Sumie odpustowej o godz. 11.00. będzie przewodniczył proboszcz z parafii Smęgorzów ks. Bogdan Więcek. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do św. Kazimierza i ucałowanie relikwii Patrona naszej parafii.
 2. 2. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi róża pw. św. Faustyny.
 3. 3. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00, w Narożnikach o 16.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
 4. 4. Katecheza parafialna w tym tygodniu w domu katechetycznym:
  • - w środę o godz. 16.15 klasa 4a
  • - w piątek o godz. 16.15 klasa 4b
 5. 5. Po 10 latach bezawaryjnej pracy kotła gazowego w kościele w ubiegłą niedziele nastąpiła jego awaria - zepsuł się elektroniczny sterownik. Sterownik oraz jego założenie kosztowało 1950 zł.
 6. 6. Za pieniądze zebrane przez kolędników misyjnych także w naszej parafii nasi misjonarze budują w Afryce niezwykle potrzebne szkoły, szpitale, wodociągi; babciu zachowałam się tak jak trzeba powiedziała przed śmiercią Inka, dlaczego zginęła – warto o tych wydarzeniach poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
 7. 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Leżoń Barbara, Stopa Dorota, Burzec Magdalena, Gondek Nel.

Lut 24, 2018

 

 1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje parafialne, które głosi ks. dr Stefan Irla proboszcz parafii pw. Matki Bożej NP w Krzeczowie koło Bochni. Pełni posługę diecezjalnego egzorcysty. Serdecznie Go witamy i prosimy o słowo Boże, które by dokonało w naszych sercach przemianę. Przypominamy, że dziś po Mszy wieczornej nauka dla młodzieży starszej.
 2. Nauki dla dorosłych będą codziennie o godz. 8.00 i 18.00. W Narożnikach o godz. 17.00. Prosimy i zachęcamy, aby wszyscy parafianie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych także w dni powszednie.
 3. Rekolekcje będą miały także dzieci. W szkole będą codziennie oglądały filmy religijne. Jako zadanie mają o każdym filmie napisać wypracowanie o głównym bohaterze lub narysować najpiękniejszą scenę filmu.
 4. We wtorek jest dzień spowiedzi św. Prosimy, by wszyscy parafianie wyspowiadali się w tym dniu przed odpustem parafialnym. Ponieważ od 10.00 będą miały nabożeństwo dzieci i młodzież starszych prosimy by wyspowiadali się do godz. 10.00 lub po południu.
 5. W środę o godz. 15.00 Msza św. dla chorych. Prosimy przywieźć lżej chorych do kościoła. Od godz. 14.45 będzie spowiedź św. dla chorych.
 6. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Modlitwa różańcowa o 16.30, o 17.00 Msza św.
 7. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych. Prosimy o samochody z rodzin chorych: Adeli Gondek i Emilii Seternus.
 8. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00, w Narożnikach o 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 1. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą o godz. 17.30:
  • - w poniedziałek róża pw. św. Kazimierza
  • - we wtorek róża pw. św. Anny
  • - w środę róża pw. św. św. Kingi
 2. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.30 przygotują mieszkańcy Zarzecza za rzeką.
 3. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Kazimierza, patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach o godz. 17.00.
 4. Prosimy, by w niedziele i święta, a zwłaszcza w czasie rekolekcji dokładniej parkować samochody na parkingu przy kościele, po to, by jak najwięcej samochodów mogło zaparkować przy kościele.
 5. W Gościu Niedzielnym kolejna część rekolekcji wielkopostnych ze św. o. Pio. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz książek z biblioteki parafialnej.
 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 13.00 prosimy panie: Wolak Anna, Juzba Maria, Nowak Maria, Libera Małgorzata, Marszałek Agnieszka, oraz w sobotę od godz. 8.00 panie: Marszałek Alfreda, Dudek Zofia, Motyka Jolanta, Niemczura Alicja, Dziedzic Genowefa.

Lut 16, 2018
 1. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Jadwigi.
 2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, w Narożnikach o 16.00.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00. Kazania pasyjne będzie głosił Ks. Proboszcz z Samocic ks. Bogusław Hajnas.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne przed uroczystością odpustową ku czci św. Kazimierza. Porządek nabożeństw tak jak w każdą niedzielę. Na Gorzkie Żale i Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą. Po Mszy św. wieczornej będzie nauka stanowa dla młodzieży.
 5. W dniu wczorajszym Ks. Proboszcz zapłacił w PZU 4200 zł za ubezpieczenie wszystkich budynków parafialnych. Do zapłacenia jest jeszcze 5400 zł za kostkę na cmentarzu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna, na wyżej wymienione cele.
 6. Miał stygmaty i dar bilokacji, walczył fizycznie z opętanymi przez diabła i przepowiedział bp Karolowi Wojtyle że zostanie papieżem, znał ludzkie grzechy i dlatego pomagał się ludziom szczerze spowiadać – to św. O. Pio. Warto poznać jego życie czytając dzisiejszego Gościa Niedzielnego.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Błachaniec Zofia, Błachaniec Donata, Ząbek Anna, Wolak Teresa.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.