Aktualności z 2018 r.

Rolniku dopłaty tylko przez Internet!

Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez Internet!

Nie czekaj do maja, wniosek możesz wysłać już od 15 marca!

Skorzystaj z możliwości złożenia oświadczenia zamiast wniosku.

Od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane są w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje wsparcie techniczne. W biurach powiatowych ARiMR dostępne będą stanowiska z dostępem do Internetu, przy których rolnicy będąmogli skorzystać z aplikacji, wypełnić i wysłać wniosek.

Oświadczenie zamiast wniosku

W tym roku zamiast wniosku można złożyć Oświadczenie, w którym rolnik potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 roku. Formularz Oświadczenia dostępny będzie na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Termin składania oświadczeń - od 15 lutego do 14 marca 2018 r.

Oświadczenie może złożyć rolnik, w którego gospodarstwie powierzchnia gruntów ornych wynosi mniej niż 10 ha i ubiegał się w 2017 roku o jedną z n/w płatności:

• jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową lub płatność do owiec i kóz
  • płatność niezwiązaną do tytoniu
  • wypłatę pomocy na zalesianie
  • przyznanie płatności ONW lub przyznanie premii pielęgnacyjnej
    i premii zalesieniowej.
  • w Biurach Powiatowych ARiMR
  • na stronie internetowej pod bezpłatnym numerem infolinii 800-38-00-84

Informacje dotyczące eWniosku i oświadczeniach

Komunikat ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie.

Wnioski składane będą przez Internet. Można będzie to zrobić już od 15 marca.

We wszystkich biurach powiatowych ARiMR dostępne będą stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przy których rolnicy będą mogli wypełnić i przesłać wniosek.

Właściciele mniejszych gospodarstw zamiast wniosku mogą złożyć jednostronicowe Oświadczenie, w którym potwierdzą brak zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Termin składania oświadczeń wyznaczono od 15 lutego do 14 marca 2018 r.

Apelujemy do rolników, by nie czekali do ostatniej chwili. Wcześniejsze zgłoszenie się do biura powiatowego pozwoli na uniknięcie kolejek i zapewnienie sprawnej i szybkiej obsługi.

Szczegółowe Informacje wywieszone są na parafialnej tablicy ogłoszeń.

Zmarła śp. Eleonora Pikul

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana we wtorek 6 lutego o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 13.30.

Rada Duszpasterska

Rada Duszpasterska parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy

Członkowie Rady Duszpasterskiej z urzędu:

ks. dr Marek Łabuz                przewodniczący

ks. mgr Bogdan Florek

Członkowie Rady Duszpasterskiej z wyboru parafian:

1. Bąba Mariusz

2. Dykas Jan

3. Giża Kazimierz

4. Gondek Kazimierz

5. Kijak Tomasz

6. Krechniak Marek                             sekretarz Rady

7. Kubek Zygmunt

8. Saładyga Stefan

9. Sipior Józef

10. Warias Stanisław                           wice przewodniczący

11. Wawrzonek Maria

12. Wolak Walerian

Członkowie Rady Duszpasterskiej z nominacji

zostaną wybrani w późniejszym terminie

Decyzja - prośba bp Andrzeja Jeża

Bp Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

33-100 Tarnów, ul. Mościckiego 9 tel. 14-622-25-01, fax 14-627-24-24 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tarnów, 11.01.2018. Nasz znak: PG — 21/18

Ksiądz Rezydent Stanisław Gawęda

Parafia św. Kazimierza w Radgoszczy

Mając na uwadze stan zdrowia Księdza oraz konieczność całodobowej opieki, niniejszym proszę zamieszkać w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa, przy ul. Pszennej 7 w Tarnowie.

Wszelkie dodatkowe szczegóły proszę omówić z Ks. mgr Andrzejem Liszką.

Z pasterskim błogosławieństwem

Do wiadomości:

1.      Ks. mgr Andrzej Liszka - dyrektor Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

2.      Ks. dr Marek Łabuz - proboszcz parafii św. Kazimierza w Radgoszczy.

Życzenia dla Ks. Jubilata St. Gawędy

W uroczystość Trzech Króli 6 stycznia ks. prałat St. Gawęda przeżywał 68 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji proboszcz ks. M. Łabuz zorganizował Grupę Kolędniczą złożoną z dzieci naszej parafii, którymi były: Wiktoria Krechniak – Maryja, Karol Lekarczyk jako św. Józef, pastuszek - Oskar Lekarczyk, Gwiazda betlejemska – Bartek Krechniak. W asyście mam dzieci p. Lekarczyk i p. Krechniak udali się z życzeniami do ks. Prałata przebywającego na oddziale wewnętrznym Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. W imieniu parafian ks. Proboszcz złożył Czcigodnemu Jubilatowi najserdeczniejsza życzenia, połączone z modlitwą oraz wręczył upominek, którym była najnowsza książka „Drewniana perełka” z dedykacjami kolędników. Prezent od autora bardzo spodobał się Ks. Jubilatowi. Dzieci zaśpiewały kilka kolęd wzbudzając tym samym entuzjazm u ks. Prałata, który włączył się we wspólne kolędowanie.

Po półgodzinnych odwiedzinach i sesji zdjęciowej z ks. Prałatem, Grupa Kolędnicza wyruszyła z kolędą do wszystkich chorych na oddziale wewnętrznym dla mężczyzn i kobiet oraz na oddziale dziecięcym wzbudzając wielką radość wśród chorych oraz personelu medycznego. Dzieci przeżyły niezapomniane chwile w czasie kolędowania.

Zmarł śp. Ludwik Wolak

Zmarł śp. Ludwik Wolak. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 4 stycznia o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w kościele o godz. 13.30.